Kupno i sprzedaż nieruchomości?

Nieruchomości z Poznania


Dzisiaj chcę trochę napisać na temat nieruchomości, a dokładniej tym czym powinniśmy się kierować przy wyborze danej nieruchomości. Oczywiście będzie to subiektywna opinia i zależy mi aby przemyśleć moje przemyślenia :) 

Kupno

Kupno swojego M lub domu jest bardzo, ale bardzo ryzykowne jeśli padnie decyzja kupna owego mieszkania na własną rękę. Wiele jest historii, gdzie dana nieruchomość była obarczona duchami przeszłości i na prawdę trzeba się jednak znać na wszystkich niuansach takiego zakupu. Przez wielu specjalistów rozpisujących się o rynku nieruchomości pada często opinia, że jeśli nie znamy realiów, to warto skorzystać z zaufanej agencji nieruchomości -> bezpieczeństwo i komfort, za to oczywiście się płaci, ale nie zmienia to faktu że jest to cenna cecha. Z kolejnych wskazówek także nie należy patrzeć na cenę danej nieruchomości, że jest ona nie do skruszenia. Nie namawiam do ciężkich negocjacji, ale na pewno warto przeanalizować za i przeciw, obejrzeć dane metry kwadratowe i wysłać swoją propozycję ceny - można trochę "zł" zaoszczędzić.

Sprzedaż

Jak się do tego zabrać? W pierwszej kolejności należy zadbać o porządek i czystość w danej nieruchomości. Na pierwszym wrażeniu na pewno każdemu sprzedającemu nieruchomość zależy. Jak już to zostanie wykonane należy w dobrym oświetleniu i dobrym aparatem wykonać dobre zdjęcia, aby osoby, które odwiedzą nieruchomości Poznań mogły powiedzieć "tak, obejrzmy". Pamiętaj także, aby pierwsze zdjęcie które będzie miniaturką było najlepsze. Jest to ważne, bo będzie dużo ogłoszeń a właśnie te zdjęcie może przykuć uwagę potencjalnego nabywcy. Nie należy także zapominać o opisie danego miejsca, które chcemy sprzedać. Należy dogłębnie opisać o zaletach mieszkania, połączeniach komunikacyjnych, szpitalach, szkołach i okolicy. To bardzo ważne jest właśnie, na równi z zdjęciami, aby opis był czytelny i zachęcający. Warto też napisać jakie jest ogrzewanie, czy blok był/jest ocieplany itd. Reklama jest dźwignią handlu i jedno ogłoszenie może spowodować na prawdę świetne efekty. Nie na pierwszym wrażeniu zależy .. Dalej, jeśli już ktoś się zapowiedział oglądać daną nieruchomość, warto aby w mieszkaniu było posprzątane i ładnie pachniało aby drugie wrażenie było tak samo przyjemne jak pierwsze. To na tyle, jeśli chodzi o marketing.